От 10.10 до 20.10.2024 г. Откриване на 10.10 от 18 ч. Ул. “Цар Самуил” 49, София.
Изложбата е част от серията „Нови имена в изкуството“.
Целта е да представяме автори, които живеят и работят в България, имат сериозно онлайн присъствие и продажби в чужбина, но творчеството им не е широко познато на публиката.
Общото между авторите е, че рисуват реалистично маслена живопис.
Радосвета Желязкова живее и работи в София. Завършила е „Живопис и рисуване“ в Художествена академия „Риачи“ във Флоренция и специалност „Живопис“ в Националната художествена академия в София.
Някои от самостоятелните и групови изложби, в които участва художничката, са в галерия Caelumn в Челси, Манхатън; „Арабеск: съвременни разговори“ в „Музея и скулптурните градини на Албин Поласек”, Флорида; Обществена библиотека в Орландо, Флорида; Visionary Art Award 2018, международна изложба в Москва; художествена галерия „FlyerArt”, Рим и други. Тя е финалист на международния конкурс за изкуство „Геният на жените“ 2016, организиран от неправителствената организация „Women in the Arts“ Inc., Орландо, Флорида – посветен на насърчаването на върхови постижения на жената в изобразителното изкуство. Тя е класирана на трето място в Международния конкурс за изкуство и дизайн в Художествената академия „Риачи“ във Флоренция.
Ангел Веселинов живее и работи в град Велико Търново. Завършил е Факултета по изобразителни изкуства в град Велико Търново. От дипломирането си през 2001 г. досега работи като художник на свободна практика.
Той е изцяло отдаден на класическата реалистична живопис с маслени бои върху платно. Рисува предимно пейзажи, портрети, натюрморти и фигурални композиции. Изследва българската възрожденска архитектура. Веселинов е последовател на старата генерация български живописци, като Антон Митов и Иван Мърквичка.
Следващата изложба от серията „Нови имена в изкуството“ ще бъде от 22.10 до 03.11.2024 г. в галерия „Контраст“.
Ще бъде представено съвременно изкуство на художничките Нина Панчева и Милена Стефанова.
За контакти:
Галерия Контраст |
КупиИзкуство.БГ |
Серията изложби „Нови имена в изкуството“ е подкрепена от Национален Фонд Култура.
Абонирайте се за бюлетина на КупиИзкуство.БГ за да спечелите до 15 % отстъпка на всички произведения! Въведете електронната си поща в Pop-Up прозореца с колелото на късмета и може да получите промокод за намаление от 5 до 15% Ние не спамим, изпращаме до 4 мейла месечно!
прочети ощеГалерия Контраст и КупиИзкуство.БГ представят: 10 нови имена в изкуството
прочети ощеЦени на доставки, започващи от 10 лв. до следните страни: Италия, Гърция, Кипър, Румъния, Полша, Унгария, Чехия, Словакия, Словения и Хърватия
прочети ощеКупиИзкуство.БГ предлага най-изгодните и бързи доставки на българско изкуство до Европа, САЩ и всички страни, в които оперира глобалната куриерска компания DHL! Доставката на картини в рамките на Европа струва само 50 лева или 25 евро, а при закупуване на произведения над 500 лева доставката е БЕЗПЛАТНА! Доставката на картини до САЩ струва между 100 и 200 лева (50-100 USD), а при покупка над 1000 лева доставката е БЕЗПЛАТНА! Всички картини могат да бъдат рамкирани по избор на преференциални цени.
прочети ощеПлатформата "Купи изкуство" отбелязва първия си рожден ден с онлайн изложба и други инициативи
прочети ощеПървата Национална оптимистична изложба събира творби на над 100 български автори. "Раждане" на Васил Василев-Зуека е сред картините, които ще бъдат експонирани в онлайн галерията и фейсбук страницата "Купи изкуство, подкрепи художник".
прочети още„Изложбата е оптимистична, защото очакваме една по-добра година, а национална, защото 183–те автори са бели лястовици, които искат да предизвикат хубава промяна за цялото ни общество“, посочи в „Преди всички“ авангардният художник Петко Дурмана
прочети ощеХудожници и ценители на изкуството си дават среща в интернет пространството и по време на карантина, благодарение на успешната платформа, която продължава да се развива - „Купи изкуство, подкрепи художник”.
прочети ощеНад 150 картини на цени между 60 и 5000 лв влизат в Коледна онлайн изложба, организирана от най-голямата платформа за продажба на българско изкуство във фейсбук „Купи изкуство подкрепи художник“.
прочети ощеСлед като направихме по време на карантината през пролетта най-голямата платформа за продажба на българско изкуство във фейсбук „Купи изкуство подкрепи художник“ и след като организирахме най-голямото изложение на българско изкуство през есента, сега ви предлагаме нова възможност – участие в най-голямата изложба на българско изкуство онлайн.
прочети ощеФейсбук групата, създадена през карантината в подкрепа на артистите, организира първия си физически аукцион
прочети ощеФейсбук групата „Купи изкуство, подкрепи художник“ се превърна в социално-културен феномен. Организират Есенен търг за произведения от съвременното българско изкуство. На него ще бъдат разиграни 50 творби от родни автори.
прочети ощеFacebook група събра в пандемията най-голямата колекция в България от произведения на изкуството, посочи художникът Петко Дурмана
прочети ощеВ рамките на два дни – на 26 и 27 септември в Платформа А6 на Националния дворец на културата ще покажем това, което се случва на българската арт сцена днес. Събитието събира както утвърдени, така и съвсем непознати на аудиторията имена, които представляват една малка част от разнообразието на съвременното ни изкуство.
прочети ощеЕдна прекрасна инициатива набира скорост в интернет. Група творци, начело с художниците Петко Дурмана, Илиан Урумов, Андрей Врабчев, изкуствоведите Ирина Дакова и Румена Калчева заедно с техни съмишленици, създадоха наскоро онлайн платформа, имаща за цел да подкрепи хората на изкуството у нас да намерят пазар за своите произведения.
прочети ощеФейсбук групата „Купи изкуство, помогни на художник“ е създадена в помощ на българските художници, които както всички останали българи, живеещи от труда си, трябва да стоят в карантина и да оцелеят в икономическата криза, започнала с пандемията от КОВИД-19.
прочети ощеКак живее един творец в извънредно положение? Докато някои гилдии настоятелно искат суми, изчислени до стотинка, за да оцелеят, Вие създадохте група във Фейсбук в подкрепа на художниците. Какви са реакциите и резултатите? Прочетете цялото интервю ТУК.
прочети още